28 C
Нью-Йорк
25.07.2021
Целюліт

Йога від целюліту: ваше секретна зброя

Йога від целюліту: ваше секретна зброя
Хатха-йога — вчення про психофізичної гармонії
Йога від целюліту: ваше секретна зброя
Йога в гамаках знімає м’язову напругу і підходить для будь-якого рівня підготовки
Йога від целюліту: ваше секретна зброя
Висока температура в приміщенні на заняттях Бікрам-йогою сприяє більш швидкому розігріву м’язів
Йога від целюліту: ваше секретна зброя
Акройога не тільки володіє корисними властивостями інших видів йоги, але і вчить тримати баланс і довіряти своєму партнеру

Один з основних принципів практики — в асанах має бути зручно перебувати. Ви повинні буквально отримувати задоволення від м’язової роботи. Якщо вам незручно, значить, ваше тіло ще не готове до виконання даної асани, і вам потрібно робити її полегшену версію. Тримайте асану до тих пір, поки не відчуєте тепло і жар в працюючих м’язах. Якщо вправа швидше на розтяжку, ніж силове — намагайтеся розслабитися і не допускати в тілі зайвої напруги. Дихайте рівно і глибоко, що не прискорюйтеся. У будь-якій вправі намагайтеся відчувати свій центр тіла, постійно підтягуючи пупок до хребта. Таким чином активізуються м’язи преса і забирають на себе частину навантаження.

Йога як частина комплексного підходу

При всьому магічному впливі йоги на організм, одними асанами від целюліту не позбутися. Якщо перед вами стоїть чітке мета — не тільки підтягти м’язи, але і зробити шкіру ідеально гладкою — доведеться зайнятися не тільки спортивними вправами, але і конкретно шкірою. Запасіться терпінням і почніть регулярний самостійний догляд або зверніться до салонним процедурам. Це можуть бути всілякі обгортання, скраби, масажі. Також перегляньте харчування — целюліт не зникне чудесним чином, якщо ви продовжуєте їсти на ніч солодке, запиваючи його келихом вина. Тільки комплексний підхід допоможе вам істотно змінити тонус м’язів і стан шкіри.

Від хатха-йоги худнеш. Чи не швидко, поступово, але худнеш. З’являється бажання харчуватися правильно, не їсти жирного, смаженого, солодкого. Якщо займатися вдумливо і ставитися до йоги, як до духовної практики, то через пару місяців помітиш, що ти стаєш врівноваженим, спокійним і впевненим у собі людиною. Відносно фігури, вона підтягується, стає спортивної і гнучкою, відразу видно, що займаєшся якимось спортом. Втрачаєш зайві жировідкладення в області стегон і живота, тіло стає пропорційним. Але займатися треба постійно, а не раз на тиждень. За перші 2 місяці, я скинула 7 кг, займаючись 5 разів на тиждень, по 30 -40 хвилин. Важила 60 кг, зараз 52 -53, при зрості 168 см.

Анастасія

http://dietydiety.com/joga-dlya-pohudeniya/

щоб підсилити ефект від фізичних вправ, включіть в свій раціон овочі, морепродукти, знежирені молочні продукти, горіхи. Пийте більше води, зеленого чаю, відмовтеся від солодких і газованих напоїв.

Протипоказання

Незважаючи на поширену думку, що йога лікує все, є цілий ряд захворювань, при яких нею займатися не рекомендується, а іноді навіть категорично:

 • онкологія — йога стимулює приплив крові до органів, що може викликати подальший розвиток хвороби.
 • складні захворювання опорно-рухового апарату, коли схема тіла вже сильно порушена.
 • захворювання крові.
 • загальний важкий стан організму, коли будь-які дії можуть лише зашкодити.
 • черепно-мозкові травми.

Під час критичних днів допускається виконувати лише нескладні асани, без впливу на м’язи черевного преса. В іншому випадку кровотеча і біль можуть посилитися.

Асани для позбавлення від целюліту

Більшість вправ йоги є загальнозміцнюючим — застосовуючи їх, ми не тільки точково впливаємо на необхідну область тіла, а й оздоровлюємося цілком. Йога вчить нас сприймати своє тіло як єдине ціле, а не набір розрізнених частин. Представлені нижче асани допоможуть вам завантажити весь низ тіла і зміцнити м’язовий каркас.

Кожну асану робіть станом організму, можна в кілька підходів. Навіть якщо ви здатні утримувати позицію лише 2-3 секунди — цього достатньо. Ваше тіло поступово звикне до навантаження і незвичного становища, і час перебування в асан збільшиться.

Всі вправи слід виконувати на голодний шлунок, в стані повного спокою, звільнившись від негативних або інших сильних емоцій. Не поспішайте: йога — це не спорт, в якому потрібно ставити рекорди.

Уткатасана

В народі більше відома як поза стільця. Допомагає зміцнити м’язи стегон, підтягує сідниці. В першу чергу ця асана навантажує центр тіла і тим самим вчить нас відчувати його: всі позиції в йозі повинні відбудовувати від відчуття центру тіла (область трохи нижче пупка).

Йога від целюліту: ваше секретна зброя
Уткатасана допомагає зміцнювати м’язи ніг, спини, сідниць і є однією з основних асан в боротьбі з целюлітом

Техніка виконання:

 1. Прийміть вихідне положення стоячи: пальці ніг разом, п’яти нарізно, спина випрямлена, плечі розправлені (Тадасаї — поза гори).
 2. на вдиху підніміть руки, витягнувшись від верхівки і до куприка, але при цьому плечі і лопатки залишаються на місці, а не підскакують до вух.
 3. Потім на видиху плавно присядьте на невидимий стілець — коліна зігнуті під прямим кутом, таз трохи підкручені вперед, пупок підтягнутий. Замріть в цій позі на 5 секунд.
 4. Плавно витягніть вгору, після чого зробіть максимально глибокі присідання. Намагайтеся опуститися якомога нижче, але при цьому стежте за колінними суглобами: вони не повинні виступати за пальці ніг. Якщо відчуваєте дискомфорт в колінах — то підніміться назад. Також стежте, щоб поперек не провалювалася вперед. Затримайтеся в такому положенні на 15-30 секунд.
 5. Щоб ускладнити асану, спробуйте піднятися на носки в найнижчому положенні «стільця» і утримуйте баланс.

Для того щоб задіяти додатково косі м’язи преса, можете виконати варіацію зі скручуванням. Продовжуйте витягати хребет, руки при цьому можна скласти перед грудьми в мудру намасте або витягнути в сторони.

Йога від целюліту: ваше секретна зброя
Парівріта Уткатасана додає навантаження на хребет, м’язи спини і преса

сету Бандхасана

Поза моста в йозі відрізняється від містка в нашому розумінні: підніматися на руки необов’язково. Опори на лопатки вистачить, щоб добре пропрацювати сідниці і стегна.

 1. Початкове положення — лежачи на спині, руки вздовж тулуба. Посуньте стопи ближче до сідниць.
 2. На видиху підніміть таз, а потім, хребець за хребцем, відірвіть всю спину від підлоги, поки не залишитеся стояти тільки на плечах і верхній частині лопаток. Шия лежить на підлозі і не відривається від нього.
 3. Руки можна звести в замок і використовувати їх для додаткової опори. Витягайте корпус через руки, прогинаючи його.
 4. Зафіксуйте таз в найвищій точці, намагаючись, щоб стегна виявилися паралельними підлозі, але не прогинайте поперек — замість цього подкрутите куприк трохи вперед.
 5. Напружте трицепси, розправте лопатки і постарайтеся підняти простір між ними від підстави шиї вгору.

Слідкуйте, щоб коліна і стопи не роз’їжджалися в сторони.

Сету Бандхасана ідеально підходить для людей, які ведуть малорухливий спосіб життя, так як дозволяє зміцнити поперек, розтягнути хребет, зняти втому ніг, надає омолоджуючий ефект, стимулює роботу щитовидної залози. Однак необхідно переконатися, що ви виконуєте її правильно, в іншому випадку ви можете нашкодити своєму організму.

Йога від целюліту: ваше секретна зброя
Сету Бандхасана змушує працювати весь хребет і активізує обмінні процеси

Якщо ця асана здається вам легкої, то виконайте варіант містка на одній нозі. З фінального положення підніміть одну ногу і потягніться нею вперед і вгору. Постарайтеся утримувати цю асану хоча б 20-30 секунд, потім трохи відпочиньте і повторіть на другу ногу.

Йога від целюліту: ваше секретна зброя
Місток на одній нозі — ускладнений варіант бандхасани

Не варто виконувати цю асану при наявності травм шиї, колінних або тазостегнових суглобів.

Вірабхадрасана

Вірабхадрасана, вона ж поза воїна — асана, без якої, напевно, не обходиться жодне заняття з йоги. Вона усуває скутість спини, розслаблює м’язи ніг, зменшує кількість жирових відкладень в області таза.

 1. Початкове положення — стоячи в Тадасану.
 2. Ліва нога робить крок назад і стає на носок , права залишається попереду, коліно зігнуте під кутом в 90 градусів.
 3. Ви стоїте в подовженому випаді, таз підкручені і спрямований строго вперед.
 4. Підніміть руки, розправте грудну клітку і зафіксуйте положення тіла на кілька рахунків. Не забувайте про плавний диханні.

Йога від целюліту: ваше секретна зброя
Перший варіант відбудови пози воїна — передня стопа втиснути в підлогу, задня — на носку

захочеться посилити розтяжку — опустіть коліно .

Йога від целюліту: ваше секретна зброя
Вірабхадрасана знімає втому, зміцнює м’язи, сприяє схудненню

Якщо ж, навпаки, захочеться підсилити навантаження — відірвіть задню ногу і розташуйте корпус паралельно підлозі, руками тягніться вперед.

Йога від целюліту: ваше секретна зброя
Ускладнена поза воїна ще інтенсивніше допомагає боротися з недосконалостями фігури

При дотриманні всіх рекомендацій вже через кілька тижнів ви помітите, що ваша шкіра стала міцніше, а «апельсинова кірка» почала зменшуватися в розмірах.

Відео: йога для струнких ніг

Можливо, почавши займатися йогою виключно заради позбавлення від целюліту, ви поступово перейметеся філософією цього вчення і почнете застосовувати принципи йоги в інших сферах вашого життя . Хоч би чим закінчилося ваше знайомство з йогою — це в будь-якому випадку принесе вам користь .

Схожі статті

Масаж щіткою — доступний і ефективний спосіб боротьби з целюлітом

Maxim

Ефективний масаж проти целюліту на стегнах, ногах і сідницях

Marina

Позбавляємося від целюліту за допомогою професійної косметики

Lamaxima

Ефективні засоби боротьби з целюлітом

Serega

Обгортання з глиною: антицелюлітні спа — процедури в домашніх умовах

Alfonso

Боротьба з целюлітом за допомогою нікотинової кислоти

Andrey

Залишити коментар